O NÁS

KTO SA BUDE VENOVAŤ VAŠIM DEŤOM?

Sme manželia, ktorí sa veľmi radi hrajú spoločenské hry.

Slávka Gavalierová, 24 rokov
– STAROSTLIVOSŤ O DETI

Ahojte, volám sa Slávka a venujem sa starostlivosti o deti. Počas štúdia na strednej škole (Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa a Gymnázium L. Sáru) som bola 3 roky dobrovoľníčkou v Detskom domove Studienka, kde som pravidelne vypĺňala voľný čas deťom vo veku 5-14 rokov (aktívne hranie sa, doučovanie, pomoc s prípravou do školy).

Prvé skúsenosti so starostlivosťou o deti som nadobudla najmä cez rodinu, nakoľko mám mladšiu sestru, nespočetne (11) veľa bratrancov a sesterníc a hlavne najlepšieho 12-ročného synovca, s ktorým trávim veľa času od jeho narodenia. 

Súčasťou dobrovoľníckej práce bolo i absolvovanie kurzu, z ktorého mám Osvedčenie o absolvovaní 48 hodín vzdelávania vo Vysoko efektívnom učení/ITV – Asociácia Susan Kovalíkovej – Vzdelávanie pre 21. storočie na Slovensku. Úspešne som absolvovala 2 semestre na Fakulte psychológie PEVŠ (Hl. predmety: Základy psychológie 1 a 2, Vývinová psychológia, Pedagogika, Dejiny psychológie, Odborná komunikácia v AJ 1 a 2, Psychológia osobnosti, Sociálna psychológia…). Cez leto 2020 som absolvovala spolu s mojím manželom Borisom Akreditovanú prípravu profesionálnych rodičov.

Medzi moje záľuby patrí hranie spoločenských hier, učenie detí, varenie a pečenie, práca s počítačom, kultúra, umenie, filmy a samozrejme akokoľvek strávený čas s deťmi. Aj keď som už zopár rokov dospelá, stále ma baví sa hrať a neviem či ma to niekedy prejde. Hranie sa je pre mňa dôležitou súčasťou trávenia voľného času a beriem to ako určitú formu relaxu. Zároveň som vždy vedela, že sa v živote chcem venovať niečomu, čo ma napĺňa a „baví“, a tým sú deti, spoločenské hry a vzdelávanie. Najlepšie si “rozumiem” s deťmi v mladšom a staršom školskom veku, ale majú ma radi aj predškoláci.

Moje skúsenosti s opatrovaním detí:

 • pravidelná poobedná starostlivosť o 8-ročné dievčatko (09/2017 – 04/2018)
 • pravidelné celodenné opatrovanie 5-ročného dievčatka (03/2018 – 04/2018)
 • pravidelná večerná starostlivosť o 2 deti – 6 a 8 ročné dievčatá (11/2018 – 09/2019)
 • v šk. roku 2018/2019 som viedla vlastný krúžok spoločenských hier v menších skupinkách 2 – 6 detí vo veku 6 až 12 rokov 
 • jednorazová starostlivosť, resp. nepravidelné opatrovanie detí
 • koncom roka 2019 som spolu s Borisom založila občianske združenie Kupodivu, tomuto projektu sa venujem i naďalej
 • pravidelné doobedné / poobedné opatrovanie 2 detí – 3,5 a 5,5 roční chlapci (06/2020 – 09/2020)
 • príležitostné opatrovanie 2 detí po škole – 9 a 11 ročné dievčatá (10/2020)
 • pravidelná poobedná starostlivosť o 7-ročné dievčatko (04/2021 – 06/2021)
 • nepravidelná starostlivosť o 3 deti – 4, 9 a 11 ročné (08/2021 – súčasnosť)
 • nepravidelná starostlivosť o 5-ročného chlapca (08/2021 – súčasnosť)

Boris Gavalier, 30 rokov
– VÝUČBA ANGLICKÉHO JAZYKA

Ahojte, volám sa Boris a venujem sa výučbe anglického jazyka. Už ako malého ma bavilo učiť sa jazyky, vášeň, ktorá sa postupne preniesla do učenia.

Od roku 2019 organizujem vlastnú jazykovú kaviareň v občianskom združení Kupodivu, ktorého som spoluzakladateľom a začal som ponúkať konverzačné hodiny angličtiny, čo odštartovalo môj zámer certifikovať sa ako učiteľ angličtiny a poskytovať vlastné hodiny s aktívnou konverzáciou a hrami. 

Mám spravenú štátnu skúšku z angličtiny C1, úspešne som absolvoval TEFL kurz (Teaching English as a Foreign Language) a doplnkový kurz Teaching English Online & 1:1. Rok som žil a študoval v Írsku na Technological University Dublin. Za študijný odbor na vysokej škole som si zvolil sochárstvo, ktoré som 4 roky študoval na VŠVU v Bratislave.

Mám skúsenosti s výučbou detí, ale i dospelých.

Mimo doučovania trávim svoj čas športom, hraním rôznych spoločenských aj PC hier, vychádzkami v prírode, vzdelávaním sa, poprípade pri dobrej knižke alebo dobrom filme.